Paralajmerimi i Cakos: Në 30 ditët e ardhshme do ndodhin 3 gjëra

2827
0

Konspiracionisti Alfred Cako, i ftuar në emisionin “E Diell” u shpreh se sipas tij në Botë për 30 ditët e ardhshme do te ndodhin 3 gjera te rendesishme. Fillimisht sipas tij do të ndërpritet për disa ditë interneti dhe do të shkatërrohen platformat e rrjeteve sociale.

Ndërsa më pas shoti se shërbimi i transfertave të parasë, që kontrollohet nga “bankierët” (një grup prej disa personash për të cilët ai mendon se janë më të pasurit në botë), do të kalojë në një sistem tjetër të kontrolluar nga shteti amerikan.

“Do të ndërpritet për disa ditë interneti, do të shkatërrohen platformat e rrjeteve sociale. Do të merret shërbimi i transfertave të parasë, që kontrollohet sot nga bankierët dhe do të kalojë në një sistem tjetër të kontrolluar nga shteti amerikan, e jo nga korporatat”, tha Cako.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.