Pamjet prekëse të babait ukrainas që i thotë lamtumirë vajzës se tij, video ben xhiron e rrjetit

69
0

Ne kemi pare shume histori emocionuese, por kjo na bëri më të përlotur. Ky muaj ka qenë i mundimshëm për ukrainasit pasi ata janë të detyruar ose të ikin për sigurinë e tyre ose të qëndrojnë për tokën e tyre.

Presidenti ukrainas u ka kërkuar të gjithë burrave të moshës 18-60 vjeç që të qëndrojnë dhe të mbrojnë tokën e tyre – gjë që ka bërë që shumë familje të lumtura të ndahen fatkeqësisht pasi baballarët, vëllezërit dhe djemtë qëndrojnë prapa, ndërsa anëtarët e familjes së tyre janë evakuuar në siguri.

Një pamje shumë emocionuese dhe tronditëse është bërë virale në të gjithë internetin, ku një baba ukrainas mund të shihet duke përqafuar vajzën e tij përpara se ajo të evakuohet së bashku me gruan e burrit; videon mund ta shihni më poshtë.

Kjo video transmeton shiptari.net tregon dashurinë e vërtetë që një baba ka për vajzën e tij – e cila nuk e di nëse do të arrijë ta shohë përsëri familjen e tij apo jo. Ai përqafon vajzën e tij me lot në sy, e puth dhe i thote lamtumirë, e përqafon dhe sigurohet që ajo të evakuohet e sigurt, ndërsa ai qëndron prapa për të mbrojtur vendin e tij.

Gruaja e tij gjithashtu mund të shihet në video duke u përpjekur të mbështesë burrin e saj dhe ta ngushëllojë atë, por emocionet e burrit janë me të vërtetë mallëngjyese. Ai thjesht nuk dëshiron ta lëshojë vajzën e tij pa asnjë garanci se do ta shohë përsëri. Një baba i dashur do të bënte gjithçka në botë për vajzën e tij; ai do ta mbronte, do ta donte, do të kujdesej për të, do të sigurohej që ajo të rritet një grua e lumtur; dhe e gjithë kjo mund të shihet në fytyrën e këtij njeriu në këtë video.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka lëshuar një dekret duke njoftuar se të gjithë burrat nga 18-60 vjeç mbeten në Ukrainë dhe mbrojnë tokën e tyre. Varet nga zhvillimi i situatës, por dekreti do të jetë në fuqi për 90 ditë nga momenti i shkrimit të këtij neni. Mes këtyre burrave të fortë që qëndrojnë prapa janë vëllezërit e boksit me famë botërore Vitali Klitschko dhe Wladimir Klitschko.

Ne shpresojmë për sigurinë e të gjithëve dhe mendimet tona janë për të gjitha familjet që duhet të kalojnë këtë kohë tepër shqetësuese ndarjeje dhe pasigurie./shqiptari.net/

Çfarë mendimi keni për lamtumirën emocionuese të këtij babai? Ndani mendimet tuaja në komentet më poshtë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.