Olti Curri tregon milionat që fiton nga rrjetet sociale: ” Nuk kam nevojë për punë tjetër”

1031
0

Ai njihet si një nga blogerët me te famshem ne Shqiperi. Olti Curri, teksa ishte në emisionin “BOOM” ne Ora News me gazetaren Fiori Dardha dhe Rozana Radin, foli per te ardhurat qe ai fiton nga dy faqet me emrin e tij ne Facebook dhe Instagram.

Sipas tij, nuk e mendon të hapë një portal.

Curri: Askush nuk zhduket, kush ka përmbajtje nuk zhduket. Marku nuk do e mbyllë kurrë fb, bëhet fjalë për zgjerim. Rrjetet sociale janë vetëm në fillimin e tyre. Unë jam i punësuar tek vetja ime dhe studioj sot sesi do të jetë fb pas 10 vitesh, ose të paktën mbledh lajme majtas dhe djathtas. Shumë portale janë hapur se drejtuesve të tyre nuk ua mban by… të flasin me emër dhe mbiemër, e bëjnë këtë gjë për të goditur dhe për të bërë anononimin. Unë keq dhe mirë mbaj përgjegjësi.

Por a jetohet mirë me një faqe FB?

Curri: Po tani ti mi di hallet, i kam të deklaruara të gjitha me faturë, jam në rregull.

Ai tregon se krahas angazhimit personal, ka edhe adminë që kujdesen për faqen e tij në fb dhe Instagram.

Curri: Ka kohë që kam admin, por kësaj rradhe i thashë vajzës që do të vësh një emër për të kuptuar se çfarë heq Olti Curri. Jo me emër të saj por të paktën me një emër tjetrër. Dhe asaj i drejtohen tani, debatojnë për statuse të ndryshme. Edhe tha: O bo bo çfarë qenka këtu tek faqja jote.

Por si e përballon?

Curri: Edhe po të marr 500 adminë, po hyra unë në lojë, është si futbollisti.

 

Është shkëputur nga televizioni dhe duket se për momentin asnjë program nuk e josh?

Curri: Është dhe një gjë ekonomike, duke punuar në televizion do ja var faqes, duke ja var faqes së Fb dhe Instagramit, ato të ardhurat e mija nuk janë aq të vogla sa unë të them po humb një rrogë këtu dhe do marr një rrogë atje. Ajo që fitojnë nuk është aspak modeste.