Njoftimi i rendesishem/ Bllokimi i bankomatëve, BKT merr vendimin e papritur

1637
0

Banka Kombëtare Tregtare ka njoftuar diten e djeshme se ka disa problemeve teknike në sistemin qendror bankar, po ndodhin ndërprerje në disa shërbime bankare.

Në njoftimin e saj në rrjete sociale, vetë BKT thotë se ekipet e IT dhe partnerët globalë po bëjnë të gjitha përpjekjet për të zgjidhur problemin sa më shpejt të jetë e mundur. Institucioni kërkon ndjesë për këtë avari në sistem duke shpresuar që gjithçka të rregullohet.  

Nderkohe diten e sotme Banka ka njoftuar se pikat e bankomateve jane kthyer funksionale edhe pse shume kliente kane vazhduar te kene probleme edhe gjate dites se sotme.

Po ashtu BKT ka njoftuar se te gjitha deget e BKt ne te gjithe Shqiperine do te qendrojne hapur deri ne oren 20:00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.