Njoftim i rëndësishëm/ Caktohet çmimi i ri i naftes në vendin tone për sot dhe nesër

7
0

Pas uljes së metejshme te çmimit të naftës në bursa, vjen edhe vendimi i Bordit Kombëtar të Administrimit të Karburanteve. Ndërkohë që nafta në tregjet ndërkombëtare po shitet sot me 98 dollarë për fuçi, sipas bordit, në vendin tonë, nafta dhe benzina do të shiten me 211 lek për litër, ndërsa gazi me 93 lek për litër.

Vendimin e publikoi ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.