Nje tjeter termet i forte ne Turqi

774
0

Një lekundje e forte tërmet i fortë eshte regjistruar mengjesin e sotem ne Turqi.

Qendra Evropiane e Tërmeteve raporton se lëkundja ishte me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter dhe ka shkaktuar panik te qytetarët.

Tërmeti ka qenë me një thellësi 2 kilometra dhe epiqendër në Elazig, ndërkohë që nuk raportohet për viktima.

Ministri i Brendshëm, Süleyman Soylu, tha në Twitter se “Një tërmet me madhësi 5.3 dhe 15.94 km thellësi ndodhi në qendrën Elazig në 09.37.

Nuk ka asnjë situatë negative deri më tani. Të gjitha ekipet tona vazhdojnë skanimet e tyre në terren. Ne do të vazhdojmë të informojmë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.