Ndahet nga jeta një nga parodistët e Vlorës

808
0

Një nga katër paradositët e Vlorës, ka ndërruar jetë. Muhamet Lika ndodhej në Itali për një vizitë mjekësore. 65-vjeçari prej kohësh vuante nga një sëmundje në zemër.

Muhamet Lika ishte kuruar disa herë brenda dhe jashtë Shqipërisë, por pas vizitës së fundit në Itali, ka humbur jetën.

Aktori kishte bërë për vete shqiptarët jo vetëm me humorin e tij në role të ndryshme, por edhe me këngët që i shoqëronte rolet. Mane Lumani, Afrim Agalliu, Agron Hamo si dhe Muhamet Lika, që njihen ndryshe si parodistët e Vlorës, kanë bërë për vete këdo me humorin e tyre.

Muhamet Lika numëron qindra role humori në skenat shqiptare. Muhamet Lika është nderuar nga Presidenti i Republikes me titullin “Mjeshtër i madh”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.