Një gotë nga kjo pije në mëngjes për të eliminuar kilet e tepërta të barkut

564
0

Provoni të përgatisni këtë recetë të thjeshtë e cila do t’ju hyjë shumë në punë.

Receta:

Merrni 6 kumblla të thata, vendosini në një tas dhe derdhni 100 ml ujë të vluar mbi to. Lereni të qëndrojë ashtu për rreth 10 minuta. Këtë procedurë duhet ta përsërisni çdo natë.

Ndërkohë, në një tas, hidhni dy lugë bollgur, një lugë çaji fara liri dhe të njëjtën sasi kakao. Pastaj hidhni 300 ml qumësht lope të fermentuar mbi to dhe përzierjeni mirë.

Prisni imët kumbullat e thata dhe shtojini në përzierjen e mëparshme. Pasi ta lini koktejin në frigorifer brenda natës, konsumoheni në mëngjes me stomak bosh.

Pas një muaji nga konsumimi i kësaj pije, do të humbni disa kile, kryesisht në zonën e barkut. Do të shikoni ndryshime pozitive tek flokët dhe thonjtë gjithashtu.