Ngjarja në Bllok, fansat i sulen Elvana Gjatës, ja cfarë i shkruajnë

699
0

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata sipas të dhënave të policisë është bërë shkak për përleshjen e dy grupeve në zonën e ish-blloku mbrëmjen e djeshme ku një person humbi jetën dhe u plagosën tre të tjerë.

Nisjen e sherrit mësohet ta ketë bërë, i dashuri i Elavana Gjatës, Ervin MAta, dhe më pas ka thirrur shokët për ndihmë duke bërë që konflikti të degjenerojë në përdorimin e armëve.

Bashkë me shokët e tij, Ervin Mata është shpallur në kërkim nga policia që dha vetëm inicialet e tyre.

Pas kësaj ngjarje një tjetër episod ka ndodhur me këngëtaren e famshme, ku në profilin e saj të instagrait kanë shpërthyer dhjetra komente ofenduese në lidhje me vrasjen e mbrëmshme