Nga numri i të ftuarëve te vendi ku do të zhvillohet, pamje e para dhe detaje nga dasma e Shkëlzen Berishës dhe Armina Mevlanit

6
0

Pas shumë vitesh bashkë, ditën e sotme Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha më në fund do t’i thonë “Po” njëri-tjetrit.

E teksa përgatitjet e fundit vijojnë për dasmën e madhe, mësohet se numri i personave personave që do të jenë dëshmitarë të kësaj feste do të jetë rreth 300.

Dekori dhe të gjitha detajet e tjera janë përzgjedhur nga vetë çifti, gjithashtu edhe me ndihmën e motrës së Shkëlzen Berishës, Argita Malltezi, e cila ka qenë një ndihmë e madhe për Arminën.

Ceremonia do të mbahet në një agroturizëm në Shijak dhe më pas me një darkë më gatime tradicionale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.