Ndryshon papritur kursi i kembimit, ja cfarë ndodhi sot me euron dhe dollarin

18957
0

Mesdita e sotme ka shënuar një rritje të ndjeshme krahasuar me 24 orë më parë për të gjitha valutat kryesore duke dobësuar lekun me disa pikë, raporton noa.al.

Ndërsa dje një euro këmbehej me pak më shumë se 102 lejë, sot kursi zyrtar i Bankës së Shqipërisë është plot 104.63 lekë.

Edhe dollari është forcuar duke arritur në 96.52 lekë, kurse pandikuar britanik arriti në pothuajse 122 lekë.