Ndërron jetë reperi i njohur pas një ataku kardiak [FOTO]

403
0

U bë i famshëm me këngën “Flava in ya ear”, ishte një ndër reperët më të talentuar i cili spikati për hitet që nxori në tregun muzikorë si dhe për bashkëpunimet e suksesshme që pati me reperë të njohur si “P Diddy”.

Craig Mack ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 46-vjeçare pas një ataku në zemër, ai ishte i shtruar në një spital afër shtëpisë së tij në Karolina.

Reperi i njohur e mori famën e tij në vitin 1994, por pas publikimit të disa këngëve ai e la repin dhe ia dedikoi jetën besimit dhe siç u raportua reperi i ishte bashkuar kishës konservatore Pentecostal.