Ndarja e papritur nga jeta e Adela Xhamanit, miku i ngushtë publikon mesazhet qe te kepusin shpirtin

1094
0

Ndarja e papritur nga jeta e gazetares së njohur Adelajda Xhamani, vijon të lërë një boshllëk të madh, jo vetëm tek familjarët e saj, por edhe me miqtë me të cilët Adela ndante gëzime e hidhërime gjatë jetesës në Tiranë.

Edhe pse tashmë është mbushur viti i vdekjes së Adelajdës, gazetari Eraldo Rexho, mik i ngushtë me të, akoma nuk e ka harruar dhimbjen.

Me anë të një postimi në Instastory, Eraldo ka publikuar mesazhet që ka shkëmbyer me Adelën në kohën kur ajo ishte gjallë.

“O dritë e jetës sime dhe e shumë të tjereve, ja kështu siç je vetë, një njeri i bukur, ashtu paç çdo ditë e natë të këtij viti. S’i ta them me fjalë se sa shumë të dua”, shkruhet në mesazhet e Eraldos.