‘Nata e fundit pranë jush, do më mungoni’, habit Flori Mumajesi

664
0

Flori është një nga këngëtarët më të dashur për publikun, krijues i shumë hiteve të njohura, por postimi i tij i fundit në rrjete sociale i ka çuditur të gjithë.

Ai është shprehur i zhgënjyer nga organizimi i mbrëmjeve, me menaxherët e kushtet e punës dhe thekson se do realizojë koncertet që ka tani gjatë verës e më pas do shkëputet pak duke lënë të aludohet se mund të shkojë jashtë shtetit.

“Dje nje nga mbremjet me te bukura ne Tirane Ju pash ne sy te gjitheve, ju pershendeta te gjitheve dhe e leshova shpirtin sikur te ishte nata e fundit qe do isha prane jush… Nuk e di kur do te rishihemi por e di se do te me mungoni.

Kemi shume data te mbyllura nderkohe dhe sigurisht do ti realizojme pa marr parasysh kushtet e tmerrshme te vendeve ku kendojme dhe pse bejme si “ARTISTA” “njerezit” me te cilet bashkepunojme, organizator, “menaxher” sekser apo pronar fatkeqesisht 70% nuk kane lidhje fare me muziken, edhe pse ndihen më “ARTIST” se vet “ARTISTI” te cilin kane ftuar dhe mezi e kane siguruar!

Ndoshta disa do kenaqen, ska gje une gjithmone kam preferuar te flas me pune! Gjithesesi qe mos ta dramatizoj shume, ne do jemi prane jush ne ato pak data qe kemi mbyllur per vitin 2018 dhe do bejme maksimumin! Ju dua? Eshte pak! Shihemi gjate veres”, shkruan Flori.