Nami në dasmën shqiptare/ Deputeti marton motrën, njerëzit mbledhin lekët përtokë (Foto+Video)

774
0

Në familjen e deputetit Ylli Shehu ka pasur dasmë, pasi është martuar motra e tij. Dasma është mbajtur në një ambient të hapur në fshatin Buzmadhe të Kukësit, rrethuar nga malet dhe gjelbërimi.

Motra e Shehut është martuar me një dasmë tradicionale me plot njerëz e lekë që hidheshin gjatë kërcimit.

Në videon e postuar nga “Dosja.al” shfaqet çifti shumë simpatik dhe dasmorët teksa kërcejnë me muzikë popullore në sfond. I ftuar special në dasmë ka qenë dhe këngëtari njohur Gold Ag.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.