Moti neser, cfare pritet te ndodhe diten e neserme sipas SHMU

204
0

Vendi ynë do të vijojë edhe për ditën e premte të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina me shepjtësi deri në 7-10m/s.

Temperaturat parashikohen :

në zona malore 4 deri 22°C

në zona e ulëta 4 deri 27°C në zona bregdetare 11 deri 26°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.