Plane në fundjavë, ja cfarë MOTI na pret të shtunën dhe te dielën sipas SHMU

7
0

Fundjava sipas parashikimeve te SHMU, pritet të jetë nën ndikimi kushteve atmosferike të qendrueshme por më të ftohta.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relievev malore.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.