Mos bëni asnjë plan para kësaj date, meteorologia sapo na zbuloi kur vjen Vera e vërtetë

3556
0

Meterologia Adiola Bani bëri me dije se nga e shtuna e ardhshme do të vijë vera e vërteta, dhe temperaturat do të njohin rritje të madhe krahasuar më këto ditë ku vendi është përfshirë nga reshjet e shiut.

“Mbrëmja sjell largimin e reshjeve, edhe e diela do të jetë me kthjellime, që në mesditë do të sjellin shi të izoluar. E hëna dhe e marta mbeten me mot të qëndrueshëm, e mërkura sjell sërish reshje, por më të pakta në krahasim me sot.

Temperaturat sot kanë pasur një rënie të lehtë, që vijon dhe në mesditë 7-23 gradë celsius, e diela na sjell rritje të temperaturave deri në 25 gradë, e hëna dhe e marta sjellins sërish rritje. Pas datës 22 Maj pritet që të ketë një rritje të mëtejshme të temperaturës”, u shpreh Bami në Fax Neës.