Mjegull e dendur përfshin vendin, flet sinpotikanja, ja kur mbaron

423
0

Pas reshjeve të pakta të shiut dhe dëborës të kësaj fundjave, një mjegull e dendur ka përfshirë të gjithë Shqipërinë.

Mjegulla do të mbetet prezente në pjesën më të madhe të ultësirës perëndimore dhe zonat luginore të vendit edhe mëngjesin e së hënës, por pas saj, do të rikthehet moti i kthjellët në të gjithë vendin.

Kushtet e motit të kthjellët do të karakterizojnë motin në Shqipëri deri fundjavën e ardhshme.

Ndërsa temperaturat e ajrit janë ulur sot pasdite, rënie e cila do të vijojë 2-3 ditët e para të javës kur parashikohet që sërish temperaturat t’i rikthehen normalitetit të janarit, ku vlerat minimale do të shënojnë deri -3°C, por gjatë mesditës, termometri do të ngjitet mbi 14°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.