Ministrja e arsimit flet per mesimin online, Kushi: Nuk ishte një vendim i lehtë, por i duhuri

228
0

Gjate nje takimi nga Universiteti i Shkodrës me rektoren Suzana Golemi dhe pedagogë të Universitetit të , ministrja e arsimit, Evis Kushi, tha se ishim përgatitur për leksione online dhe seminare në salla, por ishte ekipi i ekspertëve ai qe vendosi per kryerjen e mësimimit online.

Sipas ministres, nuk ishte një vendim i lehtë, por i duhuri.

Buxheti për arsimin, pavarësisht pandemisë, ka një rritje si asnjëherë më parë tregoi Kushi.

Ministrja e pranoi se ka një ulje të numrit të studentëve për shkak të mesatares dhe për këtë tha…

Ministrja e Arsimit, zhvilloi këtë të marte një takim

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.