Metoda më e re e heqjes së qimeve. Përdoreni 2-3 herë në javë për rezultate mahnitëse

803
0

Qimet të vendosura në pjesë të ndryshme të trupit janë të rëndësishme sepse mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e jashtme. Por, ato janë shumë të bezdishme, sidomos për gratë. Qimet e fytyrës, të sqetullave apo ato në zonën e bikinit janë shumë të bezdisshmme dhe shkaktojnë shumë parehati. Metodat e heqjes së tyre sigurtisht janë të shumta, por në pjesën më të madhe shumë të dhimbshme.

Në këtë artikull do t’ju njohim me një metodë të re, të cilën duhet ta përdorni 2-3 herë në javë. Kështu, pas përdorimit të rregullt, qimet nën sqetulla apo në pjesë të tjera të trupit do të zhduken plotësisht.

Përbërësit:
½ gotë shafran Indie
Ujë trëndafili
Ujë i ngrohtë
Një peshqir

Udhëzime:
Hidhni shafranin e Indisë dhe pak ujë trëndafilin në një tas të vogël. Përziejini mirë derisa të bëni një lloj paste homogjene. Aplikojeni përzierjen në zonat ku keni qime dhe lëreni për 20-30 minuta të thahet.
Pastrojeni më pas me një peshqir të lagur me ujë të ngrohtë. Përdoreni rregullisht derisa të mos mbetet asnjë qime në trupin tuaj.Nga Shije.al