Merret vendmi i fundit, Gjermania futet sërish në karantinë nga kjo date..

1585
0

Rritja e shumte e rasteve me Covid-19 po detyron Gjermaninë që të futet serish në karantinë, nga e hëna e ardhshme, më 2 nëntor.

Vendimi është marrë diten e sotme gjatë mbledhjes së kancelares Angela Merkel me drejtuesit e 16 landeve, shkruan Bild.

Ne 24 orët e fundit, në Gjermani janë konfirmuar 14.964 raste të reja me Covid-19.

Sipas Institutit Robert Koh, kjo shifër është më e larta brenda një dite që nga nisja e epidemisë.

Deri më tani, ne Gjermania jane regjistruar 463,419 të infektuar dhe 10,263 jete te humbura.

Sipas Bikd, kostoja për një muaj bllokim shkon nga 7 deri në 10 miliardë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.