Me policë italianë dhe kamera, pamje nga kampit i emigrantëve në Shëngjin

471
0

Struktura pritëse e emigrantëve që do të vijnë nga Italia është gati në Shëngjin.

Nga pamjet që vijnë, duket se i gjithë kampi është ngritur dhe ruhet nga kamera dhe policë italianë, që e kanë marrë tashmë në Shëngjin.

Kampi është i rrethuar edhe me një gardh metalik, disa metra të lartë.

Kamp i Shëngjinit dhe i Gjadrit po i viziton kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni.

Të pranishëm janë edhe dhjetëra gazetarë shqiptarë dhe italianë, të cilët janë në pritje të kryeministres italiane Georgia Meloni dhe kreut të qeverisë shqiptare, Edi Rama.