Me fytyrën e enjtur dhe duart që i dridhen, ky moment i Putinit po habit te gjithë botën

3
0

Një foto e presidemtit rus, Vladimit Putin me ministrin e Mbrojtjes ruse është bër virale në rrjet. Kjo foto është shkrepur ditën e djeshme kur Putini po falenderonte dhe uronte ministrin e Mbrojtjes në Rusi, pas lajmit se ushtria ruse ka marrë në kontroll të plotë Mariupolin.

Mirëpo, sipas analistëve të semiotikës gjuha e trupit e Putinit tregon të kundërtën nga çfarë ai do të dëshironte t’i shfaqte botës.

Në foto duket fytyra e pakënaqur dhe e shqetësuar e tij dhe ai përpiqet që të mbahet me duar vazhdimit te tavolina.

Nisur nga kjo foto në rrjet u ngritën thashethemet për sëmundjen e tij. Presidneti rus shihet se ështëi i ënjtur në fytyrë dhe në qafë, duke forcuar dyshimet se ai po merr trajtim me steroide.

Thashethemet e përhapura nga sfondi i Kremlinit pretendojnë se Vladimir Putin është vizituar nga mjekë specialistë të onkologjisë ( Kancerit ) të paktën 35 herë që nga fillimi i luftës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.