Me çorape lejla e me rosa, kush është kryeministri i njohur që ia merr në kthesë Ramës (FOTO)

607
0

Kryeministri Edi Rama tashmë është i njohur për veshjen e tij të veçantë herë me atlete e herë me çitjane në takime zyrtare.

Pavarësisht kritikave nga mediat vendase dhe ato të huaja, Rama ka deklaruar hapur se veshja është zgjedhja e tij dhe nuk do të ndikohet.

Por, Rama nuk është kryeministri i vetëm në botë me stil të çuditshëm.

Atij ia “merr në kthesë” kryeministri Justin Trudeau i Kanadasë.

Gjatë forumit Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, Justin ka veshur çorapë lejla me rosa ngjyrë të verdhë. /albeu.com/