Me 1 kg kokainë në makinë, arrestohet i riu shqiptar në Itali

1613
0

Një 32-vjeçar shqiptar me banim në Vezzano Ligure u arrestua nga policia pasi iu gjetën në makinë 1 kg kokainë.

Shqiptari u arrestua në autostradën A12, ku shfaqi sjellje të dyshimte në kabinën e pagesës së taksës së qarkullimit në këtë aks. Pasi kreu pagesën ai u largua me shpejtësi duke shtuar dyshimet se mund të posedonte në automjet diçka të jashtëligjshme.

Pas ndalimit të tij nga policia, në motorin e makinës u gjet 1 kg kokainë, ndërsa gjatë kontrollit në shtëpi u gjetën 600 gram të tjera kokainë dhe 61

kokainë e fshehur, ndërsa gjatë kontrollit në shtëpinë e tij blutë gjetën edhe gram hashash.