Luhatjet në kursin e këmbimit/ Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

645
0

Sot, më 22 qershor 2024, dollari amerikan blihet me 93 lekë dhe shitet me 94 lekë.

Euro blihet me 99.7 lekë dhe shitet 100.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 103.8 lekë, ndërsa në shitje me 104.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.8 lekë, ndërsa në shitje me 68.8 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja: