Mbani lëkurën e fytyrës të butë dhe pa njolla vetëm me ndihmën e këtij përbërësi. Ndiqni këshillat dhe do të habiteni!

987
0

Recetat e mëposhtme natyrore të kujdesit të lëkurës bazohen në vetitë e mahnitshme të limoneve dhe nëse praktikohet çdo ditë, të gjithë do të vëreni përmirësimet shpejt!

Shtrydhni një limon, dhe derdhni lëngun në një tas. Pastaj, zhytni një top pambuku në të, dhe aplikoni atë në lëkurë. Lëreni për disa minuta për tu tharë dhe pastaj shpëlajeni. Përsëriteni dy herë në ditë dhe fytyra juaj do të jetë e shkëlqyer dhe e pastër.

Pastrim me limon
Pastroni fytyrën me një fetë limoni për disa minuta dhe pastaj lajeni me ujë të vakët.

Maskë me limon dhe të bardhë veze
Përzjeni një të bardhë vezë dhe 2 lugë lëng limoni. Ndajeni përzierjen në tre pjesë, aplikoni pjesën e parë në fytyrë, lëreini të thahet edhe aplikoni pjesën e dytë. Lëreni shtresën e dytë të thahet dhe së fundi, aplikoni pjesën e fundit të maskës. Kjo do t’ju ndihmojë të heqni qafe puçrrat dhe të keni një lëkurë të butë dhe të shëndetshme. Lajeni me ujë të vakët dhe thajeni me një peshqir. Pastaj, vetëm buzëqeshni dhe gëzoni shkëlqimin tuaj!

Burimi: healthy-life-box
©gatuajshendetshem/a.c./