Lufta në Ukrainë, autobusë me refugjatë mbërritën në Trieste

2
0

Një autobus me targa ukrainase me rreth pesëdhjetë persona në bord – gra dhe fëmijë dhe dy burra, njëri prej të cilëve shoferi – që ikën nga lufta mbërriti mëngjesin e sotëm në kufirin e Fernettit (Trieste).

Policia ishte në pritje të autobusit dhe kryente kontrolle të rregullta kufitare. Ata janë drejtuar të gjithë në shtëpitë e miqve apo të njohurve, kryesisht në veri midis Brescia, Vicenza, Milano. Dikush po ashtu është nisur për në Romë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.