Lu ja thote troç Edit se çfare mendon per shqiptaret

1022
0


Ambasadori Donald Lu gjithmone ka hedhur batuta mbi politikanet shqiptare dhe popullin shqiptar por asjehere nuk e ka treguar drejteperdrejte secfare mendon vertete ai per popullin tone. Megjithate nuk eshte veshtire te kuptosh..
Menyren se si eshte trajtuar populli yne gjate ketyre viteve te fundit nga politikanet dhe si ka qene reagimi i popullit ndaj tyre ose me mire a ka pasur reagim apo jo. Kane kaluar aq shume vite nga diktatura sa po ta mendosh thua si nuk u rregullua njehere e mire ky vend. Ky vend qe ka me pak banore se sa nje lagje e nje qyteti evropian. Kaq veshtire paska qene per ta vene aty ku duhet te ishte. Ndoshta sjemi te afte ti rregullojme vete shtepine tone dhe presim nga Lu apo dikush tjeter. Apo keto palo politikane kane tallur vertete mender jush….

Shënim: Ky artikull është satirë, fjalet e Lu-se nuk janë thene vërtete por besoj se mendohen vertet dhe jo vetem nga Lu.

Ps. Edhe Edit nuk eshte se i mbetet hatri, perkundrazi i behet qejfi..