Ky do te jete lojtari më i ri i Kombëtares shqiptare

873
0


Astrit Ajdareviç, do të jetë lojtari më i ri i Kombëtares shqiptare të futbollit. Lajmin e ka konfirmuar vetë lojtari i AEK-ut të Athinës, gjatë emisionit Zona Gol në “Supersport”.

Astriti ka lindur në Prishtinë, dhe prindërit janë me origjinë nga Medvegja. Në vitin 1992, ai është zhvendosur me familjen e tij drejt Suedisë, dhe deri më tani 27-vjeçari ka luajtur vetëm me ekipet e moshave të Suedisë, nga U-17 deri tek U-23.

Mesfushori 1.92 i gjatë, duket se do të jetë “blerja” më e re për kontingjentin e Panuçit, shkruan PanoramaSport.