Lojtari i Real Madridit, Luka Modric ka një mesazh për vajzen nga Lezha në “Shqiptarët për shqiptarët”

635
0

Luka Modric, futbollisti i Real Madridit dhe futbollist i kombëtares kroate i ka dedikuar një video mesazh Dianës, 13-vjeçares me skoliozë. Pas apelit për ndihmë në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në “News24”, ajo udhëtoi drejt Zagrebit për t’iu nënshtruar një operacioni.

Mesazhet për Dianën, por edhe ndihma nga qytetarët shqiptarë, dhe jo vetëm, ka qenë e madhe.

Mesfushori i Realit, një nga mesfushorët më të mirë në botë dhe shok ekipi me Kristiano Ronaldon, thotë në video:

“Përshëndetje Diana. Mora lajmin se operacioni u krye me shumë sukses. Ke përkrahjen dhe mbështetjen tonë. Të përshëndes nga Madridi dhe të uroj shërim sa më të shpejtë”.

Burimi: BalkanWeb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.