Lija e majmunit mbërrin në vendin fqinje me Shqipërinë

2
0
Mother taking care of a girl with chickenpox disease

Lija e majmunit vjen afër Shqipërisë, konkretisht ne Greqi.

Një rast i dyshimtë i lisë së majmunit është zbuluar në Greqi dhe po vlerësohet nga autoritetet shëndetësore greke.

Ai është një turist,29-vjeçar, i cili kishte udhëtuar në Kefaloni me partneren e tij për pushime.

I riu ka skuqje të lëkurës dhe simptoma të tjera që të ngjashme me ato të lisë së majmunit.

Autoritetet shëndetësore të Kefalonisë, të cilat vlerësuan ngjarjen, e karakterizojnë atë si të dyshuar për li majmunësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.