Leonardo DiCaprio takon ‘lideren e kohëve tona’ Greta Thunberg,

436
0

Leonardo DiCaprio është takuar me Greta Thunberg, duke e quajtur 16-vjeçarin ‘një lidere të kohës sonë’ dhe duke treguar se dy aktivistët kanë marrë angazhim për të mbështetur njëri-tjetrin’.

Aktori fitues i Oskarit – i cili është kritikuar gjerësisht për përdorimin e tij të avionëve privatë pavarësisht interesit të tij për shkaqe mjedisore – tha se ishte një ‘nder’ për të folur me aktivistin e klimës, duke postuar një imazh të dy prej tyre të Premten.

Në një postim në Instagram, Leo tha se shpreson që mesazhi i Greta është ‘një telefonatë zgjuar për liderët botërorë’, duke shtuar se nxënësja e shkollës e bën atë ‘optimist për atë që mban e ardhmja’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.