Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

56
0

Një lëkundje sizmike rarportohet se është ndjerë në qytetin e Durrësit, pak minuta më parë.

Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë i shkallës rihter. Epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në Durrës dhe Kavajë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.