Lamtumirë barkut të varur! Ja si ta eleminoni ate ne vetem 10 dite

836
0

Para se të shkoni në recetën e mahnitshme që do t’ju çojë në ton dhe do të heqë barkun tuaj, le të flasim për rreziqet shëndetësore të mbipeshës në zonën e barkut.

Sipas ekspertëve, një grua me një zonë të belit prej më shumë se 35 inç dhe një burrë me mbi 40 inç ka më shumë gjasa të luftojë me:

hipertensioni

Diabet tip 2

Sëmundjet kardiovaskulare

Demencë

kancer të Zorrës së trashë, gjirit dhe të endometrit

Përtej një pyetje estetike, është gjithashtu e domosdoshme që ne të kujdesemi për akumulimin e yndyrës në bark tonë për t’u kujdesur për shëndetin tonë.

Le të shohim tani se si të përgatisim zgjidhjen e fuqishme për të hequr ngadalësinë e stomakut në vetëm 10 ditë.

përbërësit:

1 e gjysëm lugë gjelle pluhur shafran i Indie

1 e gjysëm lugë gjelle xhenxhefil pluhur

5 lugë lëng limoni

Gjysma lugë çaji piper i kuq

Një lugë me stevia

Një litër ujë

Përgatitja dhe përdorimi:

Vëreni ujin te zjeje dhe hiqeni nga nxehtësia dhe le të qëndrojë për 5 minuta.

Në një tas të veçantë, kombinoni të gjithë përbërësit e tjerë.

Tani shtoni ujin në tas me përbërësit e tjerë dhe përziejeni mirë.

Konsumoni përgatitjen e mësipërme për gjatë gjithë ditës.

Çdo ditë (për 10 ditë të njëpasnjëshme), përgatiteni këtë trajtim të mrekullueshëm për të eliminuar barkun e varur.