Lajmi i madh nga Italia, ja cfare ndodhi në 24 orët e fundit, shënohen vetëm..

864
0

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane ne24 orët e fundit, ne te gjithe Italine janë regjistruar 99 humbje jete nga koronavirusi për një total prej 32,007

Ndersa numri i të shëruarve në Itali ishte 2150 kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 127,326

Autoritetet italiane raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 452 raste të reja pozitiv për një total prej 225.886 që nga fillimi i pandemisë.

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 24 viktima dhe 175 raste të reja positive nga infeksioni i koronavirusit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.