Lajm i mire nga Italia, nuk ndodhte prej me shume se nje muaji

395
0

Në 24 orët e fundit ka nje renie te ndjeshme te numrave ne Itali. 174 persona të prekur me koronavirus kanë humur jetën ndersa rastet e reja të infektimeve janë 1,389. Ky është numri më i ulët i jeteve te humbura që nga 14 marsi

Po ashtu janë 1,740 persona të shëruar. 1,501 pacientë kanë arritur të dalin nga terapia intensive.

Momentalisht janë 100,179 raste aktive me koronavirus. Numri i jeteve te humbura në total ka shkuar në 28,884 dhe numri i të shëruarve shkon në 81,654.

Nga fillimi i pandemisë e deri tani, Në Itali, përfshi të shëruarit dhe personat qe kane nderruar jete, ka pasur 210,717 raste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.