Lajm i keq për ata që janë me pushime,/ Shi dhe breshër, ja çfarë pritet të ndodhë me motin ditët në vijim

6
0

Duke nisur nga dita e nesërme temperaturat do të pësojnë një ulje të ndjeshme. Sipas Sipas sinoptikanëve gjatë ditës së premte moti do të karakterizohet nga vranësira të dendura, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe breshër në disa zona malore, si dhe me shkarkesa elektrike.

Ndërkohë, sa i përket temperaturave ato ditën e nesërme nuk pritet që t’i kalojnë 30 gradë celcius.

Edhe ditën e shtunë dhe të dielë temperaturat do të vijojnë të ulen ku pritet të shkojnë deri në 27 gradë celsius.

Por, sa i përket javës tjetër mos u trembni pasi vera do të vijë  sërish. Reshjet do të largohen dhe temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë celisus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.