Lajm i fundit/ Lëkundje TËRMETI ne vendin tone, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

6
0

 Një tëmet me magnitudë 4.7 është ndjerë ditën e sotme në disa qytete të vendit. Sipas EMSC, epiqendra ka qenë 2 km në veri të Koplikut teksa tërmeti ka qenë i madhësisë 4.7 ballë.

Thellësia e goditjes ka qenë vetëm 5 kilometër, që ka bërë që lëkundjet të ndjehen shumë. Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë, Lezhë dhe Shkodër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.