Kurrë mos u bleni fëmijëve karamele të gomuara, shikoni nga çfarë përbëhen

810
0

Nuk jane vetem femijet ata qe pelqejne karamelet e gomes; te rriturit, shpesh here fshehtas, i pelqejne po aq shume! Duhet te dini se nuk ka asgje me te keqe qe mund te hani, sidomos per femijet!

Pert’i realizuar, shkrihet vetem pjesa e dhjamit te derrit dhe i shtohet me pas ngjyrues dhe sheqer! Pra, te tre perberes aspak te shendetshem per asnjeren nga grupmoshat.

Lereni femijen te merziten pak sot sepse do t’i sherbeje shendetit te tij neser! Mos i plotesoni gdo teke, vetem pse juve nuk ju jane plotesuar dikur!