Kryeministrja serbe i quajti shqiptarët ‘’njerëz mali’’, ja si ia kthen Aurela Gaçe

2041
0

Aurela Gaçe është një nga këngëtaret më energjike dhe e drejtpërdrejtë e skenës shqiptare. Në këtë mënyrë ajo sigurohet që gjithmonë të thotë mendimin e saj ashtu si e ndjen.

Kësaj radhe Aurela e kishte mesazhin e saj për kryeministren serbe Ana Bërnabiq, e cila i quajti shqiptarët “njerëz të ardhur nga mali”.

Këngëtarja ka vendosur që t’i kundërpërgjigjet Bërnabiqit përmes një thënie të Gjergj Fishtës.

“Kur sllavët erdhën nga shpellat e Uralit, shqiptarët kishin kryet ciklin dymijë vjeçar të qytetërimit të lashtë”, ishte citati i Gjergj Fishtës, të cilin e postoi Gaçe.

Këngëtarja ia shtoi edhe këto fjalë “Kot po i kthejme nje pergjigje kesaj. Ne fakt as duhet te merremi fare me te, po hajt, meqe na permendi, t’ja kthejmje me te vertete historike”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.