Kryeministri Rama: Kur do të rihapet transporti publik

485
0

Gjatë bisedës së bërë me anëtarët e Komitetit të Ekspertëve ndër të tjera Kryeministri Rama foli edhe për rihapjen e transportit publik. Kreu i qeverisë deklaroi spo shikohet të gjendet një llojh formule për rihapjen e transportit me autobusë e furgonë.

Rama transporti brenda dhe jashtë qyteteve mbetet një shqetësim që duhet zgjidhur në këtë normalitet të ri “bashkëjetese” me virusin.

Ai u shpreh:

Në datë 18 maj me futjen në fuqi të masave të reja lehtësuese për grupin e biznesit që do të rihapen, kryeministri Edi tha se shqetësimi i vetëm mbetet transporti brenda dhe ndër-qytetas, ku po punohet për të gjetur një formulë. Deri në 90% e kusur është liruar deri në datë 18 maj.

E vetmja gjë që mbetet shqetësim mbetet transporti publik me autobusë apo furgonë ndër-qytetas, apo në qytet, po shikojmë të gjejmë një formulë kompromisi lidhur me këtë. Nuk e dimë si mund të jetë. Pjesa tjetër po çlirohet duke evituar grumbullimet.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.