Konkurrenti telefonon gruan ta ndihmojë për lojën, por në telefon i del një mashkull tjetër

1087
0

Opsioni ‘Phone A Friend mbi Kush dëshiron të bëhet milioner’, është gjithmonë i mbushur me tension, ndërsa garuesit i vendosin shanset e tyre në duart e dikujt tjetër.

Por në një episod gjërat morën një rrjedhë edhe më dramatike kur një konkurrent thirri gruan e tij për ta ndihmuar atë të merrte një çek të madh – vetëm për të dëgjuar zërin e një burri tjetër.

Në një klip të rishfaqur nga viti 2020, JP Morgan nga Lincoln, përdori opsionin Phone a Friend, duke shpresuar se gruaja e tij do ta ndihmonte të grumbullonte 16,000 £, por në vend të kësaj u hutua kur një burrë tjetër me sa duket e mori telefonatën.

I alarmuar, prezantuesi i yjeve Jeremy Clarkson tha: “Ishte një njeri që sapo iu përgjigj telefonit tuaj”. Duke kuptuar se komenti i tij e kishte bërë JP-në panik, ai vazhdoi: ‘Por relaksohuni, mund të jetë krejtësisht e pafajshme’.

Kur ajo u përgjigj, Jeremy pyeti: ‘A mund të konfirmoj se ke dikë atje me vete?’

Mësuesja e shkencave po luftonte me pyetjen: ‘Cila nga këto ditë është pjesë e fundjavës në Gjermani?’. Katër opsionet që iu paraqitën ishin Donnerstag, Mittwoch, Sonntag ose Dienstag, përpara se ai të nxitej të telefononte gruan e tij Elizabeth, e cila ka lidhje të ngushta familjare me Gjermaninë.

Shikuesit e befasuar ishin të shpejtë për të marrë mendimet e tyre në YouTube, ku klipi ka grumbulluar plotë 350,000 shikime.

Njëri bëri shaka: ‘Përshëndetje për të gjithë ne që u mblodhëm këtu vetëm për të zbuluar nëse gruaja e tij po mashtron’.

Një përdorues më praktik u shpreh me teorinë e tyre: ‘Unë mendoj se realisht ishte një shërbim i automatizuar dhe kishte një problem me lidhjen lol’.

Një tjetër bëri shaka: ‘Duket se është i shqetësuar se paratë që do të fitojë do të shkojnë në alimentacion’.