Koicidenca me tërmetin, çfarë ndodhi mëngjesin e sotëm në 3:55

2867
0

Tërmeti që goditi Shqipërinë në 26 nëntor, mbolli kudo zi dhe dhim bje.

Tërmeti tragjik ra fiks në 3:55 të mëngjesit, kur njerëzit ishin të gjithë në gjumë nëpër shtëpi dhe me magnitudë 6.4 të shkallës richter.

Të papërgatitur, njerëzit u përfshinë nga paniku dhe braktisën banesat e dëmtuara.

Por edhe mëngjesin e sotëm ka pasur një tërmet në të njëjtën orë dhe minutë, 3:55 por me magnitudë 3.3 të shkallës richter.

Shumë prej atyre që hapën aplikacionin sot në mëngjes e kanë vënë re këtë koincidencë duke risjellë në vëmendje çastet e tmerrit të orës 3:55 të 26 nëntorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.