Kjo eshte dhurata e vecante që Rama i bëri presidentit te Emirateve Arabe

104
0

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një  vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe. Gjatë vizitës atje, Rama është pritur nga  presidenti Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan.

Gjatë këtij takimi vihet re një detaj, ku edhe në foto shihet se Rama i ka dhuruar  presidentit librin e tij të vizatimeve dhe një skulpturë të florinjtë.

Kryeministri zbulon se në këtë takim kanë diskutuar për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit në fushën e energjisë, turizmit, sigurisë dhe mbrojtjes kibernetike.