Kinematografia në zi, ndërron jetë aktori i njohur pas një sëmundje të gjatë

1801
0

Legjendari Donald Sutherland, i njohur për rolet e tij në filmat “The Marked Twelve”, “Mesh”, “Kelly’s Heroes” dhe “The Hunger Games”, vdiq në moshën 89-vjeçare pas një sëmundje të gjatë.

Lajmin për vdekjen e aktorit e ka bërë të ditur djali i tij përmes një komunikate.

“Me zemër të rëndë më duhet të them se babai im, Donald Sutherland, ka ndërruar jetë. Unë personalisht mendoj se ai është një nga aktorët më të rëndësishëm në historinë e filmit. Ai kurrë nuk kishte frikë nga një rol, i mirë, I keq apo i shëmtuar Ai e donte atë që donte dhe nuk mund të kërkosh më shumë se kaq”, tha djali i aktorit.