Këngëtarja e njohur shqiptare shpallet artistja e parë e re që merr 1 miliard klikime në Youtube

727
0

Klikimet në Youtube janë shumë të rëndësishme për vetë këngëtarët. Shumë prej tyre anë kaluar milonshin dhe kjo është një arritje e madhe por jo vetëm kaq.

Dua Lipa ka thyer një tjetër rekord. Ajo ka arritur plot 1 miliard klikime në këngën e saj “New Rules”. Ajo ka publikuar një foto kur ishte e vogël në Instagram ku lajmëron këtë arritje dhe shkruan:

“Kapa telefonin dhe zbulova s jam artistja më e rë femër që merr 1 miliard klikime në një video muzikore”.

Rikujtojmë se Dua Lipa është ndër artistet e reja që fitojnë më shumë si dhe ka fituar çmimin Best neë Artist në MTV EMAs./Blitz.al/