Këngëtarja e njohur lë Afganistanin me aeroplan ushtarak, ja si duket pa “make-up” dhe me maskë

30
0

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur afgane, Aryana Sayeed është një nga mijëra qytetaret që ka braktisur vendin pasi talebanët morën pushtetin.

Ajo u arratis me aeroplan ushtarak të martën në mbrëmje dhe ka arritur në Stamboll, ku pritet ta kalojë pjesën tjetër të jetës.

“I uroj afganëve jetë pa frikën e kami kazëve ”, ka shkruar ajo në një postim në rrjetet sociale.

Tashme ajo eshte e lire dhe e lumtur.

Aryana Sayed është shumë e famshme në Afganistan, ku drejtonte edhe spektaklin e njohur muzikor “The Voice”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.