Ramës i bëjnë këngë për Rrugën e Kombit: O Bimbash do ta hash

578
0

Protesta e të shtunës që lamë pas kundër tarifës 5 euro për Rrugën e Kombit, e cila përfundoi me 23 të arrestuar nga të cilët 11 vijojnë të jenë ende në qeli, ka rebeluar shumë qytetar.

Rebelimi më i madh i drejtohet Kryeministrit Edi Rama, i cili shihet si përgjegjës për këtë tarifë.

Orëve të fundit në rrjetet sociale po qarkullon një këngë labe për Ramën, ku krahasohet me Bimbashin.

Më poshtë gjeni tekstin e këngës dhe videon e plotë, gjithë ironi dhe qesëndi.

-Ç’kërkove në Kalimash

O Bimbash, more Bimbash.

T’u duk pak, por qe tre pashë

O Bimbash, more Bimbash.

Se do b*th vallja kuksiane

O Bimbash more Bimbash.

Dhe daullja tropojane

O Bimbash more Bimbash.

Nise vallen shaminë tund

O Bimbash more Bimbash.

Ruaj këllqet gjer në fund

O Bimbash se do ta hash.

Ndaj të them bëhuni shumë, vallen mbani

Se jeni një flluskë mbi lumë, ti dhe Damiani.

Po ti taksë me merr dhe mua, mor i vrarë

Sa herë nisem në pazar, me gomar.

Se ky është një komb i tërë që po të flet

Përpiqet të nxjerrë kafshatën, ti e vret.